Sbormistr – Jiří Slovík

Jiří Slovík

Od srpna 2012 je novým dirigentem PSSU Opava pan Mgr. Jiří Slovík. Zkušený sbormistr má za sebou mimořádně bohatou profesní kariéru, kterou započal po absolvování pedagogické fakulty Ostravské univerzity nejprve jako učitel českého jazyka a hudební výchovy na ZŠ v Hoštálkovicích a posléze na Střední pedagogické škole v Krnově, kde působil v letech 1989 -2001. Právě v Krnově zahájil sbormistrovskou profesní kariéru, 13 let tam vedl dívčí studentský pěvecký sbor VENTUS. Na počátku 90. let minulého století úspěšně absolvoval také Filozofickou fakultu Ostravské univerzity, obor český jazyk – hudební výchova. V té době začal rovněž intenzivně pracovat jako sbormistr s dalšími různě zaměřenými pěveckými sbory.

V letech 1991 – 1994 vedl dětský pěvecký sbor „Červený květ“ při opavské ZUŠ Václava Kálika. Nedlouho poté, i v souvislosti se svou pedagogickou prací učitele hudební výchovy na Mendelově gymnáziu v Opavě, založil při MGO středoškolský sbor LUSCINIA, který vede i v současnosti. Od roku 2001 působil 8 let jako sbormistr a vyučující teoretických předmětů na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě. V roce 2009 rozšířil svůj sbormistrovský záběr i do zahraničí. Až do loňského roku (2012) působil jako hlasový pedagog a sbormistr Sborového studia Wolfenbüttel v Německu. Mgr. Jiří Slovík je rovněž členem mezinárodních sborových porot na soutěžích pořádaných na Slovensku a v Polsku. Podílel se na založení festivalů sborového zpěvu OPAVA CANTAT a mezinárodního sboru mládeže Silesia Cantat. Za svou dlouholetou tvůrčí činnost v hudební sféře obdržel v roce 2006 ocenění tehdejšího prezidenta ČR Václava Klause. V současné době založil a vede Janáčkův filharmonický sbor mladých při JKO.

1 komentář

  1. Výborný hudebník, to víme všichni, je i fajn kamarád a člověk, skromný, přestože dosáhl světových uznání, bezva otec i dědeček, pracovitý i v soukromí.
    Přeji další úspěšné koncerty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *